Jsou chutní. Světoví. Levní a spořiví. Jejich společným jmenovatelem je FENOMÉN. V čem jsou podporovatelé největší byznys konference ve Zlíně tak výjimeční?  Vědí o nich i za hranicemi regionu. O jejich úspěchu hovoří čísla. Třetí ročník akce se bez nich jednoduše neobejde.

 

  • Dealkoholické víno, víno v plechovce, ale také oranžové víno, které se skvěle hodí k asijským pokrmům. Rodinné vinařství VÍNO HRUŠKA ohromí vaše chuťové pohárky na maximum. Obhospodařuje 80 hektarů vinic. Nápoje ze samotného srdce Bílých Karpat seženete v padesáti prodejnách v celé ČR. Chcete víc? Zajeďte si do Blatničky na kurz.

 

  • Ze Zlína do světa levně a rychle. Internetové nákupy lámou rekordy. Sháníte spolehlivého dopravce? Pošta bez hranic ví, jak doručit zboží do zahraničí už za 68 korun. Na trhu je celých 12 let. A jen za poslední rok dopravila 3,5 milionu zásilek do více než 27 zemí Evropy. Pod kontrolou může mít také váš e-shop.

 

  • Hlad po zaměstnancích trápí řadu firem napříč regiony. Personální agentura Grafton recruitment má nábor v malíčku. Třicet let zkušeností, působnost v desíti zemích Evropy. Pomůže vám lidi najít, vybrat a dosadit na správnou pozici – do státních firem i do soukromého sektoru. Napříč republikou nabízí konkrétní pozice v rodném jazyce také uprchlíkům z Ukrajiny.

 

  • V jednotě je síla. A v tomto případě i úspora. Nedostatek kvalifikovaných lidí i chybějící zázemí pro výzkum vyřešili zpracovatelé plastů na Zlínsku po svém. Plastikářský klastr, v němž se už 16 let sdružují, umožňuje obor lépe propagovat – ve školách, v kraji, také na trhu. Společně nakupují plyn, elektřinu, služby, suroviny i materiál. Zapomenutá tradice ve Zlíně stále žije.

 

  • Přes 50 průmyslových společností a škol působí v Moravském leteckém klastru s centrem v Kunovicích. Spojují výzkum, vývoj i část výroby jednotlivých členů. Svět chtějí přesvědčit o tom, že se staly specialisty, kteří díky svým vývojovým týmům a unikátním řešením dosahují v leteckém sektoru vrcholu. Fungují už dvanáctým rokem.

 

  • Odkaz Tomáše Bati je ve Zlíně všudypřítomný. Toužíte jej poznat blíž? Nadace Tomáše Bati pravidelně organizuje celou řadu zajímavých přednášek, také akademii zaměřenou na toto téma. Radí, jak využít principy světoznámého podnikatele v současnosti. Loňskou novinkou jsou inspirativní podcasty. Za vidění stojí i Vila Tomáše Bati v samotném srdci Zlína.

 

  • Bezplatné vzdělávání není samozřejmostí. Být členem Okresní hospodářské komory Hodonín a Okresní hospodářské komory Olomouc se proto vyplatí. Měkké manažerské dovednosti, účetní, ekonomické i právní kurzy nebo obecné IT mohou získat zaměstnanci členských firem zcela zdarma. Pomáhají firmám rychle reagovat na aktuální změny v ekonomice i ve společnosti. Znáte lepšího partnera podnikatelů v regionu?